Dani otvorenih vrata PŠŠ Vinkovci

Autor: Tomislav Jozinović, 3. 4. 2016.

U petak 1. travnja 2016. Poljoprivredno šumarska škola Vinkovci otvorila je svoja vrata osmašima osnovnih škola naše Županije.

Kroz otvorena vrata Poljoprivredno šumarske škole Vinkovci u petak 1. travnja 2016. prošli su osmaši petnaestak osnovnih škola Vukovarsko-srijemske županije i ušavši imali su što i vidjeti. Dočekao ih je  lijepo dekorirani hol u kojem je prof. Ružica Zucić održala kratko predstavljanje naše škole, posebno  smjerova u kojima se obrazuju naši učenici.

Videoprezentacija je govorila više od riječi jer je „prošla“ kroz najzanimljivije detalje teorijske i praktične nastave naših učenika šumarskoga, prehrambenoga, strojarskoga i poljoprivrednoga smjera. U isto vrijeme naši vrijedni cvjećari  pokazivali su svoje vještine izrađujući proljetne aranžmane.

Nakon prezentacije naši gosti su se uputili u učionicu u kojoj se obavlja praktična nastava iz pekarstva te su imali prilike degustirati proizvode naših učenika.

Obilazak škole nastavio se u učionici fizike gdje su se odvijali pokusi što je izazvalo velik interes  gostiju, u učionici stočarstva, kemije i biologije, stranih jezika, informatike…

Najveće zanimanje je izazvao naš Ogledni vrt u kojemu su osmaši bili upoznati s hidroponskim uzgojem rajčice te plasteničkom proizvodnjom povrtlarskih kultura i cvijeća.

Učenici šumarske struke predstavili su gostima svoj smjer prigodnom izložbom, a veliko zanimanje je izazvala mehaničarska radionica sa strojevima i alatima gdje se obavlja praktična nastava smjera mehaničar poljoprivredne mehanizacije.

Učenici osnovnih škola mogli su dobiti sve potrebne informacije o upisu u našu školu, a također se upoznati i s našom školskom knjižnicom  te informatičkim kabinetom. Nadamo se da će dio ovih naših gostiju završiti nagodinu u klupama naše škole.

« Travanj 2024 »