Život na egzoplanetu GJ1132b

Autor: Tomislav Jozinović, 3. 10. 2017.

Dragi učenici, profesori  i svi zaljubljenici u svemir i zvjezdano nebo, pozivamo Vas da u holu škole  i ove godine od  4. do 10. listopada 2017. sudjelujete u obilježavanju Svjetskoga svemirskoga tjedna .

Pogledajte izložbu eksponata i plakata koju su izradili učenici drugih i trećih razreda uz jako puno istraživanja, truda, kreativnosti i puno radnih sati.

Priključite se radionicama i prezentacijama koje će se održati tijekom tjedna.

Dođite  i otkrijte kako je moguće preživjeti u posebnim uvjetima na egzoplanetu  GJ 1132 b.

Organizatorica Anita Karaban, prof.

Tijekom cijeloga tjedna čitajte najbolje  literarne uratke o životu na egzoplanetu te mogućem preseljenju u svemir koje su učenici napisali pod vodstvom profesorica Branke Dukić Brčić i Gordane Savić.

Degustirajte  posebnu  prehranu u posebnim uvjetima, koju su osmislili i napravili, pod vodstvom profesorica  Stele Zovkić i  Snježane Jakovljević, uvijek vrijedni pekari koji se uvijek rado priključuju Svjetskom svemirskom tjednu.

Raspored radionica i prezentacija:

Srijeda,  4. listopada  u 12:20 - Život na egzoplanetu GJ1132b (u holu škole)

Voditeljica i mentor učenicima: Anita Karaban, prof.

Prezentacije plakata i eksponata :

EGZOPLANETI - Rendulić, Sekulić, Matorić, 2. h,

OTKRIĆE GJ 1132b - Capan, Jozić, 2. h, Draganić, Babić, 3. e,

model egzoplaneta i Zemlje izradila je profesorica Vesna Vuković

ATMOSFERA-Klarić, Matorić,2. j

KALM2De -Vujošević, Cvijanović, Abramović, Anđić, Rukavina, 2. e

LOSIKLAMA - Verković, Kuprešak, 2. b,Sikra , Majer,3. b

Četvrtak,  5. listopada: Astronomske jedinice ( učionica)

Voditeljica radionice: Zrinka Vidaković, prof.

Ponedjeljak,  9. listopada: Istraživanje svemira (informatička  učionica)

Voditelji radionice:Tomislav Jozinović, prof. i Vjeran Kokor, prof.

Utorak, 10. listopada: Life on egzoplanet GJ 1132 b, (quiz in Kahoot)u holu škole

Voditeljica radionice:Rejhana Nuhanović Tadijan, prof.

Neke slike tijekom izrada eksponata i plakata

Sl. 1. Radna atmosfera

Domagoj, Nina, Ivana, Marin, Karla, Mihael, Matej i Melani