> Erasmus+  > TIME

Javni poziv za osobe u pratnji

Autor: Ivona Turda, 19. 6. 2020.

ZA VRIJEME MOBILNOSTI UČENIKA U PROJEKTU “TIME”

(Technology, Innovation and Motivation in Education)

tijekom 2020./2021. školske godine u okviru Erasmus+ programa

(detalji u prilogu)

Poljoprivredno šumarskoj školi odobreno je sufinanciranje provođenja projekta „TIME“ u sklopu Erasmus+ programa KA1 za strukovno obrazovanje.

Projektom se financira provođenje aktivnosti mobilnosti učenika u trajanju od 12 dana u Malagi (Španjolska) i u školi CHEP 78 u Le Tremblay-sur-Mauldre (Francuska). Osobe zainteresirane za pratnju   učenika tijekom mobilnosti (uključuje nastavnike, stručne suradnike, administrativno osoblje, suradnike u nastavi) trebaju dostaviti popunjenu i potpisanu prijavnicu (u prilogu) zajedno s prilozima  do 26. lipnja 2020. u 12.00, u zatvorenoj omotnici u uredu pedagoga/psihologa s naznakom „Prijava za projekt „TIME“, ili na adresu e-pošte koordinatorice (rejhana@gmail.com), te će dobiti potvrdu o prijavi. Uz prijavnicu je OBAVEZNO priložiti ažuriran Europass CV i motivacijsko pismo.

Stručno povjerenstvo (ravnatelj, koordinator, predsjednik aktiva struke i pedagog/psiholog – po potrebi u izmijenjenom sastavu ukoliko se prijavi netko od navedenih (u tom slučaju članovi su tajnica/voditelj (pod)aktiva i sl.)) na osnovu pristiglih prijava izradit će bodovnu ljestvicu prema sljedećim kriterijima (maksimalno 21 bod + dodatni bodovi za poznavanje drugog jezika):

1. Poznavanje engleskoga/španjolskoga/francuskoga jezika (1-6) - boduje se engleski jezik prema razini, a španjolski/francuski donose dodatne bodove - prema podacima iz CV-a i eventualnoj potvrdi

2. Radni staž/iskustvo u radu s učenicima (1-5) - prema podacima iz CV-a

3. Dosadašnje iskustvo inozemnih putovanja - prema motivacijskom pismu (1-5)

4. Poznavanje učenika/odnos s učenicima - stručna procjena povjerenstva (1-5)

Za svaku od mobilnosti predviđena su po dvije osobe u pratnji, a ostali prijavljeni sudionici će biti na rezervnoj listi koja se aktivira u slučaju nepredviđenih okolnosti.

Dužnosti osobe u pratnji su: biti na raspolaganju učenicima tijekom cijelog putovanja i boravka, brinuti o svim potrebnim dokumentima potrebnima za putovanje, dokumentaciji, ECVET-u i certifikatima, transferima od/do aerodroma, komunikaciji s mentorom i ispunjavanju svih obaveza učenika; rješavati moguće konflikte kao i sve ostale nepredviđene situacije tijekom boravka; brinuti o odlasku na izlete, pravilnom korištenju slobodnog vremena učenika, poštivanju svih pravila radnog mjesta, točnosti i odgovornosti učenika, kulturi ponašanja u stranoj državi itd..

Privremeni rezultati će pod zaporkama biti objavljeni na oglasnoj ploči u školi i mrežnoj stranici škole 30. lipnja 2020. Rok za žalbu je do 2. srpnja u 12:00, a žalba se upućuje na adresu  e-pošte koordinatora ili osobno u uredu pedagoga/psihologa s objašnjenjem razloga i stavki zbog kojih se žalba ulaže. Povjerenstvo će razmotriti žalbu i donijeti konačnu odluku 3. srpnja, kada su i konačni službeni rezultati prijava, objavljeni na mrežnim stranicama škole i na oglasnoj ploči u školi, a osoba koji uputi žalbu bit će osobno pisanim putem obaviještena o očitovanju povjerenstva.

U slučaju bilo kakvih pitanja obratite se koordinatorici projekta, prof. Rejhani Nuhanović Tadijan na e-mail adresu rejhana@gmail.com, telefonom ili putem Teams platforme.

Datum: 19. 6. 2020.                                  Koordinatorica projekta,

Rejhana Nuhanović Tadijan