Autor: Vjeran Kokor, 21. 6. 2011.

Maturanti, provjerite svoje TAN-ove, kako ne biste imali teškoće pri onome što uskoro slijedi!!!!

1.  DRŽAVNA MATURA

2. PODSJETNIK NA PREDSTOJEĆE AKTIVNOSTI ZA MATURANTE KOJI SU POLAGALI ISPITE DRŽAVNE MATURE

Završio  je ljetni ispitni rok državne mature 2010./2011., pa sada valja voditi računa o redoslijedu prioriteta studijskih programa. Trebate listu prioriteta složiti na način da najpoželjniji studijski program stavite na prvo mjesto, zatim na drugo mjesto stavite sljedeći najpoželjniji studijski program i tako redom prema zadnjem studijskom programu.

U nadolazećem razdoblju slijedi:

• objava rezultata državne mature - 26. lipnja 2011.
  • mogućnost ulaganja prigovora na rezultat ispita državne mature - 27. i 28. lipnja, od 8 do 12 h, kod koordinatorice
  • potvrda liste prioriteta - do 7. srpnja 2011.
  • objava konačnih rang-lista za upise na studijske programe - 8. srpnja 2011.
  • upisi na studije - od 9. srpnja 2011. (prema kalendaru visokih učilišta)
  • izdavanje potvrda o položenim ispitima državne mature - do 15. srpnja 2011. (točan dan i vrijeme bit će naknadno objavljeni na ovoj stranici!!)

_________________

3. Kandidat će se, objavom konačnih rang-lista, naći samo na rang-listi onoga studijskog programa koji je najviši na njegovoj listi prioriteta, a na kojemu ostvaruje pravo upisa. S ostalih rang-lista kandidat će biti obrisan.

Prije objave konačnih rang-lista, kandidat će za svaki studijski program koji je prijavio vidjeti koliko je ukupno bodova ostvario, detaljnu strukturu bodova i cijelu rang-listu, pa može procijeniti gdje bi sve po svojim bodovima ostvario pravo upisa, pod uvjetom da ostali kandidati ne mijenjaju svoje liste prioriteta.

Listu prioriteta treba pažljivo pripremiti jer će sustav kandidata optimalno rasporediti, a to se može napraviti samo ako se na vrh liste prioriteta postave studijski programi koji se najviše žele studirati, pravim redoslijedom.

Sve do trenutka objave konačnih rang-lista redoslijed prioriteta moguće je mijenjati. Rang-liste se periodički obnavljaju, pa je posljedicu promjene redoslijeda na listi prioriteta moguće brzo vidjeti.

U slučaju da kandidat želi promijeniti svoju listu prioriteta, to može učiniti sve do zadanoga roka, odnosno do 7. srpnja 2011., prema Kalendaru provedbe državne mature.

Sve do trenutka objave konačnih rang-lista, odnosno 8. srpnja 2011., stanje na rang-listama smatra se privremenim. Kandidat se nakon svakoga sljedećeg periodičkog obnavljanja rang-lista može pojaviti na nekoj drugoj rang-listi ili nestati s rang-liste, ovisno o tome jesu li drugi kandidati za iste studijske programe mijenjali svoje liste prioriteta. Rang-lista na kojoj će se kandidat pojaviti njegov je najbolji izbor u skladu s mogućnostima, prema postavljenoj listi prioriteta.

Objavom konačnih rang-lista, dakle 8. srpnja 2011., kandidat će se konačno naći samo na rang-listi onoga studijskoga programa na kojemu je stekao pravo upisa, odnosno našao se unutar upisne kvote, a koji je najviše na njegovoj listi prioriteta.

Nakon ostvarenoga prava upisa, odnosno 9. srpnja 2011., daljnje informacije potrebno je potražiti izravno na visokom učilištu (fakultetu).