> Knjižnica

(klikom na sliku pogledajte prezentaciju o knjižnici)

Voditeljica školske knjižnice:

Ivona Turda, mag. informatologije

Radno vrijeme školske knjižnice:

PONEDJELJAK, SRIJEDA, PETAK
od 8 do 14 sati

UTORAK, ČETVRTAK

od 12 do 18 sati

Virtualna knjižnica

Školska knjižnica smještena je u prizemlju školske zgrade, u lijepom prostoru u kojem veći dio zauzimaju police s knjigama i radni dio, a manji dio čini prostor čitaonice.

Knjižni fond je primjeren potrebama nastavnih programa i zanimanjima u školi. Njegov najveći dio čine lektirni naslovi, a dobra je zastupljenost stručne literature, enciklopedija, priručnika, rječnika i ostale literature koja je od velike pomoći učenicima pri izradi referata, seminarskih i maturalnih radova. Osim knjižne građe u knjižničnom fondu zastupljen je određeni broj video i audio kaseta, CD-a i DVD-a.

U prostoru školske knjižnice smještena su računala za učenike spojena na Internet, tv-prijemnik s DVD i VHS projektorom.

Knjižnica redovito prima i 19 naslova stručnih časopisa koji se mogu svakodnevno pročitati u prostoru čitaonice.

Korisnici školske knjižnice su svi djelatnici škole.

Poziv svim korisnicima da svoje slobodno vrijeme kreativno iskoriste u prostoru školske knjižnice i čitaonice, gdje mogu pogledati knjige, časopise, učiti, istraživati pomoću računala i pri tom doći do novih i zanimljivih informacija i sadržaja.

MREŽNI KATALOG

Popis udzbenika.pdf

Međunarodni projekt razmjene straničnika

Autor: Ivona Turda, 20. 1. 2022.

Međunarodna udruga školskih knjižničara (International Association of School Librarianship) povodom obilježavanja Mjeseca školskih knjižnica (International School Library Month) svake godine organizira međunarodni projekt razmjene straničnika „Bookmark Exchange Project“.  Cilj projekta je razmjena straničnika s dodijeljenom partnerskom školom te upoznavanje različitih kultura, mjesta, ljudi.

Naša škola sudjelovala je u projektu u dobnoj skupini iznad 12 godina. Kroz izradu straničnika prisjetili  smo se bajke Šuma Striborova iz zbirke Priče iz davnine, spisateljice Ivane Brlić-Mažuranić.

Izrađivali smo straničnike u obliku stabala i na njih ispisivali dijelove priče Šuma Striborova kako bismo zainteresirali naše partnere na čitanje priče. U ovom projektu naši su partneri za razmjenu bili učenici Dvojezične srednje škole Lendava iz Slovenije, kojima ovim putem zahvaljujemo na partnerstvu!